burevestnik.bg - Мобилна версия


Предстоящо

Академия по пренатална медицина в МУ - Пловдив ще постави на фокус третия треместър на бременността

Домакин ще бъде Медицинския симулационен тренировъчен център на университета

Академия по пренатална медицина в МУ - Пловдив ще постави на фокус третия треместър на бременността

Медицински университет – Пловдив и Центърът по майчино-фетална медицина организира второ издание на Академията по пренатална медицина от 21 до 23 февруари, съобщиха от висшето училище. Тя ще се проведе в Медицинския симулационен тренировъчен център на висшето училище под патронажа на проф. д-р Екатерина Учикова, дм – ръководител на Катедрата по акушерство и гинекология.

Тази година Академията ще бъде посветена на ключовия период „трети триместър“ с акцент върху съвременния подход към диагностиката и грижата за здравето на майката и плода. Третият триместър на бременността е критичен етап, който изисква висококвалифициран мониторинг и навременни медицински интервенции, аргументират избора на темата организаторите.

Участниците ще имат възможност да задълбочат своите познания и да усъвършенстват уменията си, като се запознаят с нови диагностични и терапевтични подходи.

Проявата ще събере водещи специалисти в областта на пренаталната медицина, които ще водят лекции и практически обучения. Акцентът ще бъде поставен върху социално значими теми като прееклампсия и нейната профилактика, фетална растежна ретардация и нейните усложнения, патология на плацентата и диагностика чрез ултразвук, генетични изследвания в пренаталната диагностика.

Изявени национални и международни експерти ще представят последните достижения в сферата. Сред лекторите са проф. Кипрос Николаидес – световноизвестен специалист във феталната медицина, който ще изнесе виртуална лекция за предотвратяване на феталната смърт, д-р Борис Стоилов, дм – водещ експерт, който ще представи опита на българските лекари в диагностика и управление на усложнения в третия триместър, проф. Екатерина Учикова, дм, проф. Цветомир Луканов, доц. д-р Румен Маринов, както и други утвърдени специалисти.

Участниците ще работят със съвременна високотехнологична апаратура, която ще бъде предоставена в Медицинския симулационен тренировъчен център. Практическите модули включват ултразвукова диагностика в реални условия и приложение на съвременните методи за оценка на сърдечната дейност на плода.

Взелите участие в Академията ще получат сертификат от Медицински университет – Пловдив и кредитни точки от Българския лекарски съюз.

Регистрацията за Академията вече е отворена! Запазете своето място още сега.


СПОДЕЛИ:

Коментари по темата


   4ceE

Още от Новини