burevestnik.bg - Мобилна версия


БЛС и офталмолозите започват инициатива „Излекуваните“

БЛС и офталмолозите започват инициатива „Излекуваните“

Българският лекарски съюз и Българското дружество по офталмология с медийната подкрепа на Нова телевизия започват съвместна инициатива "Излекуваните", съобщиха от БЛС.

„Преди предстоящите светли празници, цялото общество, но най-вече лекарите, героите в бяло, имат нужда от положителна енергия, която да им дава сили да продължат в нелеката битка. Всички те имат нужда от "светлината в тунела". Имат нужда да виждат и чуват топлите думи на благодарните пациенти, които с тяхна помощ са успели да преборят коварната болест - COVID-19“, обясняват от Лекарския съюз защо стартират кампанията.  „Това е положителна кампания, която да стопли сърцата на медиците у нас и да извади на преден план благодарността на пациентите“, казват още от съсловната организация.

В рамките на инициативата популярни личности ще благодарят на своите лекари и ще разкажат историята си за битката с болестта от ефира на "Здравей, България", сутрешния блок на Нова телевизия.

„Искрено се надяваме с "топлите думи" на популярните личности у нас да направим идните месеци на тежки изпитания малко по-леки за нашите медици и да им покажем, че техните пациенти не са ги забравили и ги носят в сърцата си“, казват от БЛС.

"Излекуваните" стартира утре (11.12.2020г.) в "Здравей, България" по Нова телевизия.

Инициативата „ИЗЛЕКУВАНИТЕ“ е отворена за всеки, който би искал да каже "Благодаря!" на своя лекар. Всеки, който желае да го направи може да разкаже своята история с любимия си лекар и да изпрати снимка на/с него на: pr@blsbg.com.

Благодарностите ще бъдат публикувани и на сайта на Български лекарски съюз blsbg.com, на Facebook и Instagram страниците на съсловната организация.


СПОДЕЛИ:

Коментари по темата


   HdYF

Още от Новини