burevestnik.bg - Мобилна версия


Конкурс за директори на две столични болници обяви МЗ

Конкурс за директори на две столични болници обяви МЗ

Конкурс за директори на две болници в София обяви Министерството на здравеопазването. Става въпрос за УМБАЛ „Св. Екатерина“ и СБАЛ по онкология „Проф. Иван Черноземски“. И двата конкурса са обявени заради изтичане на мандата на ръководствата в лечебните заведения.

Изискванията към кандидатите са обичайните за позицията, като на първия етап от конкурса те трябва да бъдат одобрени спрямо съответствието на подадените документи с изискванията, на втория – спрямо концепцията си за развитието на съответните лечебни заведения, а на третия – спрямо начина, по който е протекло събеседването им с комисия.

Освен директори, в тези лечебни заведения се търсят и нови представители на държавата. Конкурс за представител на държавата като член на ръководния състав на болницата е обявен също така за УМБАЛСМ „Пирогов“. В столичната Инфекциозна болница пък е обявен конкурс за независим член на Борда.

Крайният срок за подаване на документи за участие и в четирите конкурса е 2 април 2026 г.



СПОДЕЛИ:

Коментари по темата


   hnL6

User Avatar Гост 20.03.2026 21:18:53

Дано да махнат този некадърен зъболекар схемаджия . Ако не се случи,ще трябва да се затвори тази болница, защото е в окаяно състояние.

User Avatar Гост 19.03.2026 20:53:10

За определени вече хора и конкурсите по бързата процедура.....

Още от Новини