
Общинските съветници в Мездра не приеха финансовия отчет на своята болница, която е 100% общинска собственост и по този начин попречиха на управителя д-р Илиана Михайлова да внесе документите пред агенцията по вписванията, което вероятно ще завърши с финансова санкция за нея, съобщи bulnews.bg. Причината е изразено съмнение от общинските съветници в цифрите в отчета.
След едночасова дискусия и две гласувания финансовият отчет на болницата не е събрал необходимото мнозинство от 11 гласа за одобрението. Не са помогнали нито 15-минутната почивка, нито предупреждението на управителя, че още на следващото заседание на общинския съвет ще депозира заявлението си за напускане.
"През 2017 година бяхме с 88 000 лева на загуба, а през миналата сме с 26 000 лева на печалба. Към този момент задълженията са 317 000 лева, които топим. Не разбирам какво още трябва да направим, за да разберете, че сме на правилния път", каза след заседанието шефът на болницата.
Снимка: bulnews.bg
Коментари по темата
Явно политическите лицемери в общинският съвет в Мездра са вдигнали на мушка управителката на болницата. Едва ли някой от съветниците е компетентен да преценява цифрите във финансовия отчет и със сигурност не са наясно с процесите, които текат в българското здравеопазване, но явно имат друг фаворит за управител на болницата.