burevestnik.bg - Мобилна версия


Осъдиха Johnson And Johnson за близо 4,7 милиарда долара

Осъдиха Johnson And Johnson за близо 4,7 милиарда долара

Компанията "Джонсън енд Джонсън" (Johnson & Johnson) е осъдена да заплати близо 4,7 милиарда долара обезщетение на 22 жени, които твърдят, че са заболели от рак, следствие на употреба на козметични продукти на компанията, информира Bloomberg.  Става въпрос предимно за употреба на продукт за дамска интимна хигиена със съдържание на талк.

Обезщетението е предназначено да компенсира жените и техните семейства за причинените вреди.

Делата срещу компанията се водят от дълго време. Миналата година компанията бе осъдена да заплати 417 милиона щатски долара обезщетение на жена, която твърдеше, че е развила рак на яйчниците от продуктите им.

Да осъдят фирмата обаче вече са успели да направят 22 жени. Общата присъдена сума представлява шестото най-високо обезщетение присъждано някога в САЩ. Решението е взето от магистрати в щата Мисури с пълно единодушие от съдебните заседатели.

От компанията определиха съдебното решение като резултат от фундаментално несправедлив процес и обявиха, че ще е обжалват присъдата. Те бяха ĸaтeгopични, чe тaлĸът нe cъдъpжa aзбecт, нитo пpичинявa paĸ нa яйчницитe и увериха, чe щe "изпoлзвaт вcичĸи нaлични cpeдcтвa зa oбжaлвaнe".


СПОДЕЛИ:

Коментари по темата


   fuS7

User Avatar Несторова 13.07.2018 13:34:57

Пробвала съм техни продукти откакто ги има.Не мисля , че са качествени .

User Avatar Болтаджиев 13.07.2018 13:21:50

Частните болници гълтат най-много от парите на касата От дейностите най-голям дял в структурата на разходите на НЗОК формират кардиологията и гастроентерологията, а при лекарствата - терапиите за хепатит и сърдечносъдовите болести G78 Частните болници гълтат най-много от парите на касата, като делът на средствата за тях вече е 31.1% от бюджета за болнична помощ на НЗОК. Това стана ясно по време на днешното заседание на ресорната парламентарна комисия. За държавните клиники отиват 29.5% от средствата, за областните болници – 19.7%, а за общинските – 15.7%. Средният разход за болнична помощ на осигурено лице е 283 лв., като в София той е над 400 лв., а в Перник – 100 лева. Близо 450 хиляди българи пък са се лекували не в града, в който живеят и съответно за тях са били пренасочени средства от една районна каса към друга, най-често към столичната. „От дейностите най-голям дял в структурата на разходите формират кардиологията, гастроентерологията, каридохирургията и хирургията. Най-голям разход при лекарствените продукти имат терапиите за хронични заболявания на черния дроб и сърдечносъдовите болести“, отчете зма.-здравният министър и шеф на Надзорния съвет на касата Жени Начева. По думите й доста пари са отишли и за болнично лечение, свързано с радиоактивната и роботизирана хирургия на онкологични и неонкологични заболявания и ПЕТ-скенерите. Въпреки че имаха известни претенции и забележки, депутатите от ресорната комисия приеха с 12 гласа „за“ и 8 „въздържал се“ отчетите за бюджета и дейността на НЗОК за 2017 г. По думите на Начева общият размер на отчетените приходи за миналата година е 3,581 млрд. лава, а общият размер на разходите и трансферите е 3, 571 млрд. лева. Излишъкът от 10 млн. лева беше на път да скара народните представители от различните парламентарни групи, но в крайна сметка зам.-министърът предложи компромис – парите да влязат в бюджета за 2019 г. „Няма как да бъдат използвани сега с решение на Надзорния съвет, защото нямаме такива правомощия. Правомощия за разпределението им има само Народното събрание и то в проекта за бюджета на НЗОК за 2019 г. Предлагам да ви представим това решение по-нататък“, обясни Жени Начева.

Още от Новини