burevestnik.bg - Мобилна версия


Още 80 млн. лв. за медиците на първа линия отпуска правителството

Още 80 млн. лв. за медиците на първа линия отпуска правителството

„Осигуряваме 80 милиона допълнително за Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“. С тези средства ще бъдат покривани разходите за всички медици на първа линия, които се борят с пандемията“, заяви по време на правителственото заседание вицепремиерът Томислав Дончев, цитиран от правителствената пресслужба.

Правителството одобри промени в индикативно финансово разпределение по оперативните програми 2014-2020 г. на средствата от новия инструмент на EC REACT-EU, в подкрепа на преодоляването на последиците от кризата, предизвикана от пандемията от COVID-19.

Финансирането от REACT-EU по оперативна програма „Развитие на човешките ресурси" (ОПРЧР) се увеличава с 80 млн. лева, като с посочените средства ще бъде подкрепена операция с общ бюджет от 120 млн. лева. Операцията ще финансира мерки за превенция и подкрепа за медицинския и немедицинския персонал, който посреща първи предизвикателствата на глобалната пандемична криза, свързана с разпространението на COVID-19.

Чрез предоставяните средства ще се подпомага системата за здравеопазване, включително осигуряване на допълнителни възнаграждения на работещия на първа линия медицински и немедицински персонал, осигуряване на безопасни условия на труд и подобряване на работната среда. Предвижда се още организиране и провеждане на обучения на медицински и немедицински специалисти в лечебните заведения за работа при епидемични условия. Основната цел е здравната система да работи ефективно при значителен стрес и да успее да преодолее безпрецедентните предизвикателства, свързани с избухването на втората вълна от заболели от COVID-19 в страната, уточняват от МС.


СПОДЕЛИ:

Коментари по темата


   8B1y

User Avatar Лекар 20.11.2020 01:49:05

Оставка и затвор за всички герберски калинки начело с пожарникаря на републиката. Сега и пари да давате вече няма ефект.

User Avatar Доче 19.11.2020 09:46:29

Санитария те обират всичките мрадотий но за тях няма допълнителни средства

Още от Новини