burevestnik.bg - Мобилна версия


Форум по детска офталмология събира над 150 специалисти

Форум по детска офталмология събира над 150 специалисти

Национален симпозиум по детска офталмология ще постави актуални теми от областта на детските очни болести пред над 150 вече регистрирани специалисти от извънболничната помощ и общопрактикуващи лекари, съобщават организаторите.

Форумът се организира от Българското дружество по детска офталмология, невроофталмология и офталмогенетика (БДДОНО) и ще се проведе на 16 ноември 2024 г. в „Гранд хотел София“ в столицата. Форумът се провежда с подкрепата на Български лекарски съюз. Регистрацията е открита и е задължителна, а участието е без такса.

Целта на научната среща е да се усъвършенстват уменията на лекарите от първичната и специализираната медицина в областта на детската офталмология.

Сред лекторите ще бъдат утвърдените офталмолози от БДДОНО от цялата страна, както и проф. д-р Даниела Авджиева-Тзавелла, проф. д-р Гергана Петрова, проф. д-р Мария Стаевска, проф. д-р Стефан Стефанов, проф. д-р Иван Литвиненко, доц. д-р Ралица Геориева, доц. д-р Ралица Маринова и др. Техните презентации и дискусиите са насочени към общопрактикуващи лекари, педиатри, офталмолози, а също и към детски пулмолози, невролози, ревматолози, ендокринолози, алерголози, УНГ специалисти и др.

Симпозиумът ще бъде открит в 9 ч. Първият панел е с модератор проф. д-р Александър Оскар, дм, и ще започне с неговата лекция на тема „Икономическото бреме на социално-значимите очни заболявания“. Следващите теми обхващат очните проблеми при недоносеност, сълзенето в ранна детска възраст, сухо око и др.

Вторият панел е с модератор доц. д-р Галина Димитрова, дм. Нейната лекция е на тема „Левкокория - детска катаракта и ретинобластом“. Сред темите на панела са и „Генетика на катарактата“,  „Червено око в детска възраст – какво трябва да знаем“, „Ревматологични заболявания и око“, както и новата класификация на алергичните заболявания.

В третия панел с модератор доц. д-р Невяна Велева, дм фокусът е върху генетиката на очните заболявания, взаимното допълване на невролозите и офталмолозите в полза на пациента, вродената хидроцефалия, миопията и др. В края на панела е предвидена дискусия.

Програмата в детайли можете да видите тук.


СПОДЕЛИ:

Коментари по темата


   rZnt

Още от Новини