burevestnik.bg - Мобилна версия


1345 души се ваксинираха в изнесените пунктове на София през уикенда

1345 души се ваксинираха в изнесените пунктове на София през уикенда

Общо 1345 души се ваксинираха срещу COVID-19 през уикенда в седемте изнесени пункта в София, организирани от Столичната община и СРЗИ.

Гражданите имаха възможност в събота и неделя да се ваксинират в търговските центрове „The Mall"“, „България мол“, „Парадайс“, „Сердика център“ и „Ринг мол“, както и в Културния дом в кв. „Дружба“, и в читалище „Асен Златаров“ в кв. „Христо Ботев“.

От края на май до момента в мобилните пунктове на открито и в търговските центрове са се ваксинирали общо 8486 столичани, уточняват от СО.

Медицинските екипи са от общинските диагностично-консултативни центрове и многопрофилни болници.

В работни дни ваксинации се извършват и в общинските ДКЦ-та. От 17 май т.г. до момента там са поставени над 9200 дози ваксини срещу COVID-19 от всички разрешени от ЕС видове.



СПОДЕЛИ:

Коментари по темата


   XPSU

Още от Новини