burevestnik.bg - Мобилна версия


230 млн. медицински грешки годишно във Великобритания

Те водят до смъртта на между 1700 и 22 300 души на година

230 млн. медицински грешки годишно във Великобритания

Британската Национална здравна (NHS) служба допуска милиони грешки и обърквания, които водят до смъртта на около 22 хил. души годишно. Това сочат данните от доклад, поискан от правителството, пише вестник The Independent, цитиран от Фокус.

Сред грешките са неуспешно наблюдение на пациенти, ползващи тежки лекарства, слаба комуникацията между личните лекари и болниците и изписване на грешно лечение или медикаменти на болните.

И докато в някои случаи рискът може да бъде минимален, като например при даване на грешен вид инхалатор, в други това може да означава, че медикаментите за тежко болни пациенти са били объркани, което от своя страна може да доведе до летален изход, подчертава изданието.

Според изследването, изготвено от учени от университети в Манчестър, Шефилд и Йорк, годишно във Великобритания има повече от 230 милиона медицински грешки. Броят на смъртните случаи, причинени от такива грешки, варира от 1700 до 22 303 годишно. Според изготвилите доклада, не се ясно доколко по-безопасни са здравните системи на останалите държави, но учените са единодушни, че трябва да бъдат въведени реформи.

По-късно днес министърът на здравеопазването и социалните грижи на Великобритания Джереми Хънт ще обяви въвеждането на нови мерки, целящи намаляването на броя на този тип грешки, подобряване на сигурността за пациентите и редуцирането на цената от възможните грешки, които се равняват на около 1,6 млрд. паунда годишно.

Според представители на Кралския колеж на общопрактикуващите лекари работата на медиците е твърде натоварена и дългосрочното решение би било да се осигурят достатъчно средства и нови кадри за NHS. По официални данни, обявени по-рано тази седмица, в британското здравеопазване има около 100 хил. незаети места, което създава допълнително натоварване за сектора и работещите в него.


СПОДЕЛИ:

Коментари по темата


   GxL3

User Avatar #C1n 25.02.2018 01:38:58

Важното е да се види,че и в развитите държави здравеопазването е лошо, не само нашето.

User Avatar призив 23.02.2018 15:05:47

Очевидно в UK се нуждаят от твърдата ръка на Златка Петрова и екипа й от приближени. Спешно да се обадим на здравния им министър и да го посъветваме да я приеме на работа в министерството си и да й разкрие самостоятелна агенция с толкова щатни бройки, колкото тя поиска.

User Avatar мда-а-а 23.02.2018 16:20:52

Резултатът е гарантиран, от господин министъра ще се иска обаче да се погрижи и за хапката и пийката.

User Avatar Гост 23.02.2018 14:52:21

Доста преувеличено и лош превод. Няма такива изрзи неуспешно наблюдение на пациенти, нито терминология тежки лекарства Явно и там политиците си правят свободни интерпретации за да ограничат плащанията на лекарския труд . Тук преглеждаме 4 ПЪТИ повече пациенти на ден от британските лекари , ама нали е без пари какво му плащаш. И никой не чува ,че не може да се работи така, защото именно това води до лекарски грешки -системната преумора ,ако не споменем и демотивацията. Нашенските идиоти продължават даже да си пишат 24 часово разположение и труд на лекаря, а разни кокошки го повтарят. Единственото положително е ,че ВЕЛИКОБРИТАНИЯ НИ ОЧАКВА, СКЪПИ КОЛЕГИ.

Още от Новини