44 магистър-фармацевти от Випуск 2017 на Факултета по фармация към МУ-Варна получиха дипломите си на тържествена церемония, съобщиха от учебното заведение. Събитието се състоя във Фестивален и конгресен център-Варна.
7 от абсолвентите завършват висшето си образование с отличен успех. Първенец на Випуск 2017 е маг.-фармацевт Красен Тонев, който бе удостоен с най-високото отличие на Факултета по фармация „Златен Гален", което се връчва за втори път в историята на факултета. Той получи също и парична награда и грамота от ректора на университета проф. д-р Красимир Иванов, както и парична награда от кмета на град Варна Иван Портних. Всички отличници получиха награди от ректора на МУ-Варна и от Български фармацевтичен съюз.
„Пред всички нас днес се ражда четвъртия випуск от елитни магистър фармацевти – млади, умни, амбициозни. Моят апел към вас е да не забравяте, че дори успешно завършили един етап от своето развитие, вие сте едва в началото. Затова не спирайте да търсите истината и знанието, за да можете да продължите уверено напред. Не спирайте да се учите и самоусъвършенствате, за да ставате все по-добри с всеки изминал ден. Само така успехът ще бъде винаги с вас и ще намирате истинско удовлетворение от свършената работа", каза в словото си ректорът на университета.
Младите специалисти положиха клетвата на фармацевта, повтаряйки словата след декана на факултета проф. Диана Иванова. По традиция бе връчена и наградата на Декана на името на „Проф. д-р Делчо Желязков", който поставя основите на преподаването по фармакология в България. С наградата бе отличен проф. Красимир Методиев, ръководител на Катедра „Предклинични и клинични науки" и почетен консул на Израел в България, чийто професионален път 43 години го свързва с МУ-Варна.
За активна студентска дейност през годините на обучение и високи заслуги за утвърждаване на доброто име и престиж на университета бяха връчени плакет и грамота на магистър-фармацевт Силвана Петрова, която е и основател на Асоциацията на студентите по фармация в МУ-Варна.
През тази година Факултет по фармация чества и своята 10-та годишнина. Той е създаден с Решение на 40-то Народно събрание на Република България от 16 октомври 2008 г. и в него се обучават студенти по специалността „Фармация" с образователно- квалификационна степен „магистър".
Музикален поздрав към абсолвентите и техните родители отправи виртуозното клавирно дуо Хасан и Ибрахим Игнатови и техните сестри Мерлин и Нермин Игнатови, които са първокурснички, специалност Медицина в МУ-Варна.
Коментари по темата
".....44 магистър-фармацевти се дипломираха в МУ-Варна...." Добре са се ориентирали - парите на НЗОК за лекарства никога не свършват, за сметка на глупавите доктори!!! Освен това аптекарите превърнаха аптеките в амбулатории, където престъпно и незаконно докторуват на поразия. В белите държави, със силни и боеспособни лекарски съсловни организации, никакво хапче не можеш да закупиш без лекарско предписание! А фармацевт не си и помисля да докторува, защото веднага бива набутван в миша дупка, глобяван и лишаван от права за винаги! В Булгаристан аптекарите са велики лечители, а по продажните медиии текат престъпни, абсурдни, подвеждащи реклами на вълшебни медикаменти "без лекарско предписание". Фарма-мафията набра икономическа и политическа мощ и БЛС и всички не смеят да гъкнат, въпреки явното престъпно беззаконие! Само академици/ и то не лекари/ от БАН плахо събраха смелост да порицаят явната шарлатания хомеопатията, но веднага бяха смачкани от наглата простотия на практикуващите я/част от които лекари - визирам и "меката китка" Загорчев не заслужаващ да го нарека "лекар"/. Не е оправдание доводът, че обучение по хомеопатия провеждали медицински вузове. Те се оказа, че за са готови срещу заплащане да приемат за студенти който им падне - без образование, без приемни изпити..... За пари биха записали за студенти по медицина даже на Африка шимпанзетата/ на които оглупелите природозащитници искат да бъдат признати човешки права, защото гените им били 99% човешки/.
На шимпанзетата 99% от гените били човешки!!! Защо пък да не ги приемат да учат за лекари? Аз познавам не един и двама доктори с много по-малък процент човещина!