burevestnik.bg - Мобилна версия


БФС раздаде годишните стипендии на студенти по фармация

БФС раздаде годишните стипендии на студенти по фармация

На скромна церемония в условията на Covid-19,  четирима студенти по фармация бяха наградени от Българския фармацевтичен съюз (БФС) с грамота и стипендия от 1000 лв, съобщиха от съсловната организация. Инициативата се провежда за седма поредна година и подпомага изявени студенти фармацевти.

Освен на база отличен успех и препоръки от хабилитирани преподаватели, бъдещите фармацевти бяха оценявани и според интереса им към съсловния живот на колегията и участията им в научни форуми, симпозиуми, конференции.

Тазгодишни стипендианти на БФС станаха Неляй Кутолиева, студентка от факултет „Фармация“ към Медицинския университет в Плевен, собщ среден успех от двата семестъра за учебната 2019-2020, отличен 6,00. Паола Петкова, от факултета по фармация в МУ - Варна. Антоан Рангелов, Факултет по химия и фармация към СУ „Св. Климент Охридски” и Радостин Христов, от фармацевтичния факултет към Медицинския университет в София.

Тази година общо 10 студенти от цялата страна бяха допуснати до финалния кръг на номинациите за Годишните стипендии на БФС 2020-та, които бяха оценявани от петчленна комисия в съюза.

Идеята за връчване на стипендии на БФС, принадлежи на магистър-фармацевт Венцислав Янчев и си поставя за цел да насърчава и подпомага талантливи млади фармацевти в академичния и професионалния им път.

Проф. Асена Сербезова, председател на Българския  фармацевтичен съюз, насърчи студентите да са все така активни в храма на Гален и заяви, че с нетърпение очакват младите хора да се влеят в съсловната организация на магистър-фармацевтите.


СПОДЕЛИ:

Коментари по темата


   Z7k2

Още от Новини