
Протестите на медици в различни краища на страната присъстват в повечето печатни издания днес. „Дума“ съобщава за напрежение в болницата в Сливен: „Медицински сестри в Сливен също спряха работа за един час вчера сутрин. Според тях системата вече е "здравеопасна" както за здравните специалисти, така и за пациентите, и това положение трябва да се промени. Около 20 сестри излязоха от 8 до 9 ч. пред главния вход на МБАЛ "Д-р Иван Селимински" със сини ленти на реверите, за да заявят недоволството си от неуредиците в здравеопазването и да поискат достойно заплащане за труда си. Днес ще има среща с работодателя, за да се уговорят условията за безсрочната ефективна стачка, към която сестрите ще преминат от 11 юли, ако исканията им не бъдат чути. До 10 юли сестрите ще спират работа за по един час всеки ден“, пише изданието.
Повторното искане на имунитета на проф. Георги Михайлов от страна на главния прокурор също присъства в повечето ежедневници. „"Установено, е, че д-р Михайлов получавал пари от дружество, тъй като е дал 200 000 хиляди лева лични средства на самото дружеството, а то е връщало с лихвите. В една от годините имаше куриоз в данъчната декларация на Михайлов - неотчетени бяха 44 000 лева, получени от същото дружество", разкри Арнаудова. По думите й същата фирма е имала договор с болницата на д-р Михайлов, която плащала за доставка на медикаменти и така била ощетена с над 160 000 лв.“, съобщава вестник „Труд“.
В. „България днес“ пък се спира на системата за верификация на лекарствата и засечените фалшиви опаковки на медикаменти за онкологични заболявания. „40% от аптеките в България все още не са свързани със системата за верификация на лекарствата. Това обяви Деян Денев от Българската организация за верификация на лекарствата. Той напомни, че системата работи от 9 февруари тази година. Едва 3 месеца след старта й обаче малък български търговец се е оказал замесен в първия случай на фалшифициране на лекарства за онкоболни. Денев уверява, че ако във веригата има фалшиви лекарства системата ги засича“, пише изданието.
Коментари по темата
Колко ли е получил проф.Михайлов от Софарма на Огнянчо Донев дето им опростил 2 милиона от лихви и неустойки? Дали са само 10% ?
Ало Прокуратура, спиш! Далаверките ня другаря Михайлов са за милиони, а не само за 164 хил. "Похвално е" ученикът му Спасов върви по неговите стъпки!
Държавата направо изчезва! Комари, стачки, масов мор по пътищата!? Докога ли ще издържи народо-населението по българските земи?