burevestnik.bg - Мобилна версия


В разгара на епидемията болницата в Хасково стана дом за двама лекари

В разгара на епидемията болницата в Хасково стана дом за двама лекари

Д-р Владимир Вълев и д-р Георги Димитров са анестезиолози от Отделението по реанимация и интензивно лечение в МБАЛ – Хасково, които в продължение на цял месец живяха и работиха в болницата, грижейки се за най-тежко болните пациенти от COVID-19, предаде Нова телевизия. При това без помощта ва колеги или друг персонал – медицински сестри, санитари.

„Имахме умения и придобит опит, бяхме сравнително млади и без придружаващи заболявания и затова се оказахме най-подходящи“. Така д-р Вълев обяснява оставането си заедно с д-р Димитров в отделението, в което се води денонощна битка за живота на хората с една непозната до този момент инфекция.

Д-р Димитров разказва за първия пациент, който са приели с коронавирус:, „Беше мъж на 48 години, с диабет, хипертония, затлъстяване. За съжаление почина“.

Втората пациентка на отделението е била жена на 36 години, завърнала се от Нидерландия, където е работила в цветарска фабрика за производство на рози. Имала е сериозна симптоматика в продължение на седмица, но не е търсила помощ. Двете й деца също са били с положителни проби. Завръщайки се в България е постъпила в болница, където рязко се е влошила и е интубирана. С тежки придружаващи заболявания – диабет, затлъстяване, вероятна хипертония, продължава да е интубирана и до днес, въпреки, че преди дни е дала два отрицателни резултата за коронавирус. Състоянието й остава тежко, въпреки това.

Далеч от близките си, далеч от света, д-р Вълев и д-р Димитров признават, че са излизали сама за кратко на малка тераса за глътка въздух, а децата им са идвали всеки ден да им помахат с ръка и да им вдъхнат кураж.

След 30 дни медиците си отиват в къщи и предават интубираната пациентка на колегите си. 


СПОДЕЛИ:

Коментари по темата


   DcTw

User Avatar Гост 05.06.2020 12:11:20

Сега за този си подвиг двамата достойни колеги трябва да получат по около 70 000 евро плюс няколко мес. платен отпуск. Както биха получили в Германия.Защото са поели риск и отговорност наравно с германските си колеги и са лекували пациентите,както биха ги лекували в Германия.

Още от Новини