burevestnik.bg - Мобилна версия


ВМА-Пловдив стана на 130 години

ВМА-Пловдив стана на 130 години

Най-старата военна болница в България – МБАЛ-Пловдив към ВМА, отпразнува 130 години от създаването си, съобщиха от лечебното заведение.

„130 години – това са цяла безкрайност. 130 години здраве, ред и традиции. Колеги, благодаря Ви за усърдната работа. За мен този празник е една лична кауза, с която да продължа да работя за затвърждване имиджа на Военна болница-Пловдив. Искам да изкажа своята признателност към ръководството на ВМА за промененото отношение към периферните болници“, заяви в приветствието си началникът на МБАЛ-Пловдив полковник д-р Ангел Пеев.

От своя страна началникът на ВМА бригаден генерал професор д-р Венцислав Мутафчийски, д.м.н., FACS подчерта, че въпреки трудната конкурентна среда, в която се намира, лечебното заведение успява да задържи позициите си. Доказателство за това са не само ръстът на пациентите за изминалата година, но и интересът на лекари и специализанти, които през последните месеци са се присъединили към колектива на МБАЛ-Пловдив.

„В нашата управленска програма е заложено да обърнем поглед към периферните ни болници, защото те са централни за своето място в определената географска област, в която се намират. Затова ние продължаваме с дооборудването им. Пловдивската ни болница обслужва най-много военнослужещи от всички военни болници. След като миналата година осигурихме 16-срезов компютърен томограф, за тази година се предвижда и закупуването на нов модерен рентген. Още в началото на март ще получите и нови стерилизатори, в плановете ни е и нова реанимационна апаратура“, каза още бригаден генерал Венцислав Мутафчийски.


СПОДЕЛИ:

Коментари по темата


   utTq

User Avatar Маринова 26.02.2019 13:50:05

Най-старата военна болница е болницата в Шумен. По една или друга причина тя е закрита през 2001г., но архивите казват кога е строена и открита. През април 1837 година султан Махмуд ІІ идва в Шумен, за да открие лечебното заведение. Над централния вход на сградата е вградена възпоменателна плоча, чийто надпис е прославял строителното дело на султана. Днес каменната реликва се пази в Регионалния исторически музей на Шумен. “През Възраждането главни лекари в болницата са били не само турци и българи, но и австрийци, французи, немци. В нея са работели дипломирани лекари и по-богатите шуменци са предпочитали да се доверят на тях, а не да ходят до Румъния.

User Avatar Патриот-майтапчия 26.02.2019 14:45:15

Права сте, но по този начин ще накърните нечие "патриотично" его! Нали ги знаете нашенските патриотари? Те са все ПО- ПО- НАЙ- във всичко...

Още от Новини