burevestnik.bg - Мобилна версия


ВМА отбеляза 104 г. от създаването на първия военен санаториум в България

ВМА отбеляза 104 г. от създаването на първия военен санаториум в България

Болницата за продължително лечение и рехабилитация – Банкя към Военномедицинска академия отбеляза 104 години от създаването си, съобщиха от лечебното заведение.

За надвековната си история военният санаториум в курортното градче се превърна в утвърден клиничен център за рехабилитация и профилактика и заслужено колективът му посреща тази годишнина с чувство на удовлетвореност от постигнатото до момента и с ясна визия и стремеж към новите предизвикателства.

В краткото си слово пред служителите на болницата началникът й – д-р Георги Давидов, подчерта, че това е първият в страната военен санаториум, а основната му цел да осъществява съвременно лечение, рехабилитация и профилактика на сърдечно-съдовите, неврологичните заболявания и такива на опорно-двигателния апарат. Вратите на санаториума са отворени не само за контингента на Министерство на отбраната, но и за всички български граждани.

Д-р Давидов отчете повишаване нивото на лечение, при това при увеличен прием на тежко болни и заложи като бъдещи приоритети непрекъснато повишаване квалификацията на медицинските специалисти и поетапно реновиране на сградния фонд.

Началникът на БПЛР-Банкя изказа своята благодарност за активната помощ от страна на ръководството на ВМА и на местната власт в лицето на кмета Рангел Марков и заместниците му, които също присъстваха на честването.

И не на последно място д-р Давидов благодари на всички служители на болницата за неуморния труд и непрекъснати усилия за затвърждаване авторитета на ВМА като водещо лечебно заведение.

Поздравления от името на ВРИД началника на ВМА полк. проф. д-р Венцислав Мутафчийски, д.м.н., FACS  поднесе професор Любомир Алексиев.

Той отчете добрите резултати на санаториума през последните 3 години и също благодари за подкрепата на местната власт. Проф. Алексиев изрази надежда, че това сътрудничество ще продължи и занапред и ще има още много положителни промени, които ще настъпят.

„Пожелавам ви да сте живи и здрави, и да продължите със същия ентусиазъм, защото вие си оставате един от най-известните санаториуми в България. Военният санаториум си заслужава името и позицията в здравната система на страната”, обърна се към колектива на болницата проф. Алексиев.


СПОДЕЛИ:

Коментари по темата


   1HY7

User Avatar как се формира злото 18.03.2018 10:57:42

Алексиев започва да учи медицина в педиатричен институт (по сталински мидел) през далечната 1974 г., защото не му стига бала за Мед. Академкя. По-късно се прехвърля към академията, защото институтът е закрит. Вторият момент-взема измислената специалност авиомедицина (за която казва, че е чел няколко вечери преди изпита). И третият момент - прави мед. Досиета на военни с болести и когато станат шефове ги изнудва

User Avatar otbora 12.07.2017 16:40:51

Това на снимката какво са? Отбор Тъпаци или санаториални старци и един заблуден младеж?

User Avatar Гост 12.07.2017 16:37:49

Надявам се да доживея първат годишнина от закриването в сегашния вид на Военно медицинска академия, тя не е нито военна, - армията е под 30000 човека, нито е академия, медицинска е защото все пак там работят лекари. Докато има структура на МО за медицински дейности конкуриращи се с останалите, но ползващи на останалите данъците за да им се плащат на тях дълговете съжалявам , и 1004 г да направите все е тая!

Още от Новини