burevestnik.bg - Мобилна версия


ВУЗФ открива магистратура "Финансов мениджмънт на социалните и здравни системи"

ВУЗФ открива магистратура

Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ) открива магистратура "Финансов мениджмънт на социалните и здравни системи". Иновативната за страната ни програма има за цел да даде знания в областта на организацията, управлението и финансирането на социалните системи, за иновации и предприемачество, оптимизиране на финансирането и възможности за реформиране на социалните системи, посочват от ВУЗ-а.

Завършилите студенти ще притежават умения и компетенции за анализ на социалноосигурителните и здравни системи, а учебният план е специално създаден, за да може да отговори на нуждите на международните тенденции за реформи в осигурителните системи.

Част от специализираните дисциплини са "Управление на социалното осигуряване", "Иновации и предприемачество в социалните системи", "Организация и финансиране на здравна система", "Превенция срещу злоупотреби и измами в социалното и здравно осигуряване", които да отговарят на световни тенденции за структурна и организационна реформа в осигурителните системи.

Сред водещите лектори на програмата ще бъде проф. д-р Григор Димитров, преподавател във ВУЗФ, доктор по икономика, експерт по проблемите на пенсионното и здравното осигуряване, трудовите и индустриалните отношения и управление на човешките ресурси. Той е и главен директор "Осигурителни отношения" в Българската стопанска камара и член на Надзорния съвет на НЗОК.

„Тези, които ще завършат тази магистратура, ще придобият комплекс от знания за цялата осигурителна система. Нашата цел беше да привлечем преподаватели от реалния сектор и да надградим съществуващите към момента програми за обучение, като представим и една картина на актуалните към момента проблеми в сектора“, заяви пред Zdrave.net проф. Димитров. 

Лектори в програмата ще са изтъкнати експерти от областта на социалното и здравното осигуряване като настоящия директор на НЗОК проф. Петко Салчев, бившият здравен министър д-р Илко Семерджиев, както и бившият управител на НОИ и социален министър Йордан Христосков, стана още ясно от думите на проф. Димитров. Разговори се водят и с зам.-здравния министър Жени Начева, специалисти от Министерство на здравеопазването, както и университетски преподаватели. Мисля, че ще има един много добър екип като съчетание от академичност и практика, допълни той. Искаме да обхванем проблемите, които ще разглеждаме, от всички страни, а именно организационна, финансова и управленска, отбеляза още той.

Програмата ще засегне и етично-морални аспекти на здравеопазването и другите социални дейности, каза още проф. Димитров.

Кадрите, които завършват тази магистратура, по думите му  биха могли да се реализират в дейностите свързани със социалната политика, в позиции, свързани с управление на човешките ресурси, както и на редица места в системата на лечебните заведения. Екипът от програмата си поставя за цел пълноценен контакт със студентите. Искаме да имаме реален контакт с всеки един от тях. Идеята е да има обратна дискусия, в коята фокус ще са реалните проблеми на социалните системидопълни, проф. Димитров.

Кандидат-студентите, които искат да се запишат за обучение в магистърската програма на университета за пролетния семестър на учебната 2020/2021, могат да кандидатстват онлайн до края февруари на сайта на ВУЗФ - vuzf.bg.


СПОДЕЛИ:

Коментари по темата


   G2#C

Още от Новини