burevestnik.bg - Мобилна версия


Десислава Малинова сменя д-р Глигоров като директор на Здравната инвестиционна компания за детска болница

Десислава Малинова сменя д-р Глигоров като директор на Здравната инвестиционна компания за детска болница

Министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов е освободил д-р Влатко Глигоров като директор на „Здравната инвестиционна компания за детска болница" (ЗИКДБ) ЕАД, съобщиха от пресцентъра на МЗ.

На негово място е назначена Десислава Малинова, която също като д-р Глигоров, ще е временно изпълняваща длъжността до провеждането на конкурс.

От Министерството съобщават, че Малинова е професионалист по здравеопазване и финансов мениджмънт с над 15 години опит на ръководни позиции, включително на лечебни заведения.

Основният мотив за извършената кадрова промяна, е необходимостта от повишаване на ефективността на вътрешната и външната комуникация поради установени затруднения в процеса на съгласуване и управление на проекта за изграждане на Националната детска болница, които водят и до дисонанс в оперативната работа с Координационното звено, действащо в МЗ, както и с Обществения съвет.

С оглед навлизането в нов етап от реализацията на проекта, е необходимо да се гарантира прозрачността на всяко следващо действие, ефективно управление на процесите, както и публично представяне на напредъка, се казва още в съобщението на МЗ.


СПОДЕЛИ:

Коментари по темата


   AC34

User Avatar ВГГ 23.04.2025 23:39:44

https://19min.media/news/novini_8/vlatko-gligorov-s-priznanie-za-uspeshnoto-prikliuchvane-na-predproektn-203821.html

User Avatar Гост 03.04.2025 11:01:12

Дойде време за прибирането на парата и сложиха свой човек!Отново ще е за сметка на данъкоплатците и на децата!Пълни олигофрени!нямате ли малко страх?Алчни и нагли сте!

User Avatar гост 31.03.2025 16:47:36

Десислава Малинова, която също като д-р Глигоров, ще е временно изпълняваща длъжността докато министърът намери подходящ свой човек!

User Avatar Гост 30.03.2025 12:39:34

И що така ? Онзи ден го награждават, днес го уволняват ?

User Avatar Данъкоплатец 30.03.2025 11:54:08

Тая булка не беше ли при Мазнейков, как така пристана тука ? Колко ли грешни пари потъват в тая идиотска компания за нищоправене ?!

User Avatar Олаф 29.03.2025 10:34:44

Адио, ВлТко!

Още от Новини