burevestnik.bg - Мобилна версия


Здравният министър отговорил на най-много депутатски въпроси през последната парламентарна сесия

Здравният министър отговорил на най-много депутатски въпроси през последната парламентарна сесия

На 123 въпроса и питания от народните представители е отговорил здравният министър Кирил Ананиев по време на приключилата миналата седмица парламентарна сесия на Народното събрание. Това го поставя начело сред всички министри от кабинета „Борисов 3“ като най-питаният министър.

След него с над 30 отговора по-малко са министърът на околната среда и водите Емил Димитров – 90, и министърът на регионалното развитие и благоустройството Петя Аврамова с 89.

Всички членове на кабинета са отговорили общо на 727 въпроса и 25 питания.

Здравният министър е и сред честите участници в изслушванията и разискванията по питания на депутати, сочи справката на парламента. Така от общо шест изслушвания за периода 1 януари – 31 юли 2020 г. две са с участието на здравен министър. Първото – на министъра на здравеопазването Кирил Ананиев относно резултата от направеното изследване за коронавирус в случая с украински гражданин и мерките, които са предприети в конкретния случай, както и как България се готви за такава епидемия. А второто – на новия здравен министър проф. Костадин Ангелов, който заедно с министъра на икономиката Лъчезар Борисов и министъра на труда и социалната политика Деница Сачева обясни какви здравни, социални и икономически мерки се предприемат за справяне с кризата, породена от пандемията от коронавирус.

Премиерът Борисов също е с две изслушвания в парламента тази година, като едното от тях е свързано със сектора – то е относно актуалното състояние в страната във връзка с пандемията от Ковид-19 и ефективността на предприетите здравни, икономически и социални мерки.

По време на деветата сесия на 44-ото Народно събрание са проведени пет разисквания по питания на народни представители, като едно от тях отново е към здравния министър – за стратегията за подобряване на условията на труд и за финансова компенсация за българските медици.

В законодателната програма на Народното събрание присъстваха и редица нормативни актове, засягащи сектора, като Законът за мерките и действията по време на извънредното положение, Законът за здравето, Законът за лечебните заведения и Законът за лекарствените продукти в хуманната медицина.

Последният законодателен акт на парламента преди края на сесията му пък бе свързан с ратифициране на споразумение, даващо възможност на България да участва в общ търг на ЕС за купуване на ваксина срещу COVID-19.


СПОДЕЛИ:

Коментари по темата


   cdUy

User Avatar Гост 04.08.2020 09:57:55

И двамата са симпатяги.

User Avatar Гост 03.08.2020 20:00:03

Говорил, но нищо не казал и свършил. Това старият, да видим и актуалния.

Още от Новини