burevestnik.bg - Мобилна версия


Маг.-фарм Лилия Караманчева-Добрева стана Магистър-фармацевт на годината

Номинацията идва от столичната фармацевтична колегия

Маг.-фарм Лилия Караманчева-Добрева стана Магистър-фармацевт на годината

Маг.-фарм. Лилия Караманчева-Добрева бе отличена с приза „Магистър-фармацевт на годината“ от Регионална фармацевтична колегия София-столична по време на официалната церемония на годишните награди на Българския фармацевтичен съюз. Това съобщиха от колегията.

Церемонията по награждаването бе част от програмата на Български фармацевтични дни 2026, които се проведоха в Боровец от 19 до 21 юни.

Номинацията бе направена от Управителния съвет на РФК София-столична в знак на признание за нейния дългогодишен принос към развитието на фармацевтичната професия, активната ѝ работа за съсловната организация и утвърждаването на магистър-фармацевтите като значими медицински специалисти в обществото.

„Нашата професия има много лица – ежедневна грижа и доверие в аптеката, наука и образование, производство, дистрибуция, профилактика и здравна комуникация. Но всички сме обединени от една цел – да бъдем полезни за здравето на пациента. За разлика от Google и AI, фармацевтът поема професионална и морална отговорност", изтъкна тя по време на церемонията и благодари за отличието и номинацията.

Маг.-фарм. Караманчева-Добрева е с над 25 години професионален опит във фармацевтичния сектор и повече от 18 години ръководи представителството на международна фармацевтична компания в България. През професионалния си път работи активно в областта на общественото здраве, профилактиката и здравната култура.

От 2010 г. е член на ръководството и комисиите на РФК София-столична. През годините последователно подкрепя дейността на колегията, отделя значителен личен ресурс и време за развитието на съсловната организация и за защита интересите на магистър-фармацевтите.

По повод отличието бе представена и специална видео визитка, която разкрива не само професионалния ѝ път, но и човека зад успехите. Тя е лидер, за когото професията е отговорност, доверие и дълг към хората, следва японската философия на непрекъснатото усъвършенстване „Кайзен" и съчетава професионалното си развитие с любов към планината, ските и пътешествията.

Тазгодишните отличия бяха изработени от истински билки. Те символизират връзката между фармацията и лечебните растения и дори издават характерния звук на изсушени билки при движение – любопитен детайл, който впечатли участниците и направи естествена препратка към Еньовден.



СПОДЕЛИ:

Коментари по темата


   KEAN

Още от Новини