burevestnik.bg - Мобилна версия


Милка Василева: Подкрепяме исканията на сестрите, но не и средствата им за постигане

Милка Василева: Подкрепяме исканията на сестрите, но не и средствата им за постигане

Медицината е екипна дейност и ние всички заедно правим здравеопазването. За да се случи това, трябва да има добри услови в здравната система. За съжаление в последните 20 години проблемите на професионалистите по здравни грижи бяха определено пренебрегвани от всички управляващи. Хората прегоряха и сега виждаме какво се случва. Това заяви председателят на Асоциацията на професионалистите по здравни грижи Милка Василева по време на днешния брифинг заедно с ръковоството на БЛС и болничните сдружения. 

"За нас като Асоциация на професионалистите по здравни грижи е още по-тревожно положението, защото това са наши колеги. В момента ние се притесняваме и за тяхното здравословно състояние, и за проблемите, които те изваждат пред обществото – преувеличени в техните действия. Действително исканията, които те налагат са абсолютно правилни и ние заставаме зад тях, но начинът, по който се опитват да ги постигнат, няма как да бъде приет от нашето общество на професионалисти по здравни грижи. Ние искаме да има разговори, да има стратегия, която да определя развитието на българското здравеопазване, така че и професионалистите по здравни грижи, и лекарите, да знаят своето място в системата. Искаме своята автономност, която отново е в рамките на медицинския екип, за да бъдем наистина полезни на хората", каза още Василева.

"Излизането на улицата не решава проблема, но след като толкова много години нашите искания бяха определено пренебрегвани, резултатът всички го виждаме. Ние не заставаме зад начина, по който колегите изразяват своите искания. Ще направим всичко възможно да продължим да разговаряме с тях, да търсим начин за сближаване на позициите и очакваме управляващите да постигнат политическо съгласие такива ескалации на напрежението да не се създават", завърши тя. 



СПОДЕЛИ:

Коментари по темата


   yjaU

User Avatar Лекар 17.03.2020 14:39:34

То ако ставаше с разговори и стратегии досега да е станало за толкова много години. Ама явно не става и затова точно това са правилните средства и действия.

User Avatar Бай Масур 08.03.2020 02:22:37

Тия прости 5 сестри ли представляват съсловието? Оная, дето иска народен съд

User Avatar Бабо Милке, 07.03.2020 19:16:35

Айде с Киро тефтера да си одите дома, че памперсите не са за вечна употреба! И ти си срам за съсловието! Не направихте ли достатъчно за това разбито, прогнило, умряло здравеопазване?! Отивайте си по живо, по здраво, докато можете!

User Avatar Гост 06.03.2020 21:59:39

Абсолютна карикатура на някаква началничка на някаква казионна организация, която за пет пари работа не е свършила години наред. Ама не е виновен този който яде баницата и получава членски внос да се издържа, а този който му дава баницата и членския си внос

User Avatar Д-р Ох Боли 06.03.2020 21:07:32

Ей, мухльовци! Ако колегите спрем да ходим един месец на работа, а след това и един месец сестрите да не идват на работа, толкова милиони ще изгубите, че каквито и заплати да поискаме ще ни ги дадете! Проумейте го! Мръсни крадливи боклуци!

User Avatar Лудостта 06.03.2020 18:25:34

се лекува и посредством студени душове. Време е да се извикат водоноски с мощни, черни и дебели маркучи за да изчистят центъра на София от палатки, хлебарки и пр. замърсяващи вниманието на адекватните хора елементи!

User Avatar Да, прав си 07.03.2020 19:19:20

За нас студени, за теб електрически!

User Avatar Гост 06.03.2020 17:36:08

Средствата са изчерпани како Милке не ви ли е ясно на вас тетките хрантутени от медсестрите . След няколко години, ако не десетилетия празни приказки средствата са изчерпани. Само глупаци не го разбират. И я марш в кухнята ,че имаш още една загорЕла манджа и пуши яко

Още от Новини