burevestnik.bg - Мобилна версия


Над 20 специалисти по здравни грижи напускат врачанската болница

Общината моли сестри от детското и училищно здравеопазване за помощ

Над 20 специалисти по здравни грижи напускат врачанската болница

Над 20 медицински специалисти – медицински сестри и санитари, са подали заявления за напускане на МБАЛ „Христо Ботев“ – Враца, съобщават от Общината.

Най-сериозен е недостигът в ключови отделения като „Реанимация“ и „Хирургия“, което поставя лечебното заведение в изключително трудна ситуация.

В тази връзка днес заместник-кметовете на Община Враца Вероника Ценова и Петя Долапчиева проведоха среща с медицински сестри и специалисти, работещи в детски ясли, детски градини, учебни заведения и социални услуги. В разговора участие взе и главната медицинска сестра на МБАЛ „Христо Ботев“ Даниела Генова.

По време на срещата бе отправен апел от страна на местната администрация към медицинските специалисти да окажат съдействие и подкрепа на държавната болница в този критичен момент.

Идеята е без да напускат основните си работни места, при възможност и желание специалистите да се включат с почасова заетост или по предварително съгласуван график с лечебното заведение.

Община Враца изразява благодарност към всички, които ще откликнат и ще допринесат за осигуряване на нормалното функциониране на болницата и грижата за пациентите, допълват от там.



СПОДЕЛИ:

Коментари по темата


   evbH

Още от Новини