burevestnik.bg - Мобилна версия


Надзорът на НЗОК ще обсъжда надлимитните дейности за декември 2025 г. и януари 2026 г.

Надзорът на НЗОК ще обсъжда надлимитните дейности за декември 2025 г. и януари 2026 г.

Формирана отрицателна стойност по бюджета на НЗОК за месеци на дейност декември 2025 г. и януари 2026 г. ще обсъди Надзорният съвет на Касата на заседанието си на 19 март, става ясно от проекта на дневния ред на заседанието.

Това ще е първото заседание на новия Надзорен съвет, чийто председател е бившия управител на Здравната каса Станимир Михайлов.

Надзорът ще обсъди още отчета за текущото изпълнение на средствата на НЗОК към 31 януари 2026 г., както и обобщена информация от директорите на РЗОК относно изпълнението на утвърдените месечни стойности за дейност през януари 2026 г. от изпълнителите на болнична медицинска помощ и прогнозен размер на очакваното бюджетно въздействие, произтичащо от нормативни промени в реда на изпълнение на някои дейности.

Ще бъде обсъдено и предложение за утвърждаване от Надзорният съвет на НЗОК на общи индикативни стойности по РЗОК за дейностите в болничната медицинска помощ (БМП), за медицински изделия и за лекарствени продукти, които НЗОК заплаща извън стойността на оказаните медицински услуги в болниците за месеци на дейност март, април и май 2026 г.

Надзорът трябва да вземе решение за изписване на медикаменти от аптеката на УМБАЛ „Царица Йоанна“ – ИСУЛ и предоставянето им на УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ за прилагането им по витални индикации.

Дневния ред може да видите тук.



СПОДЕЛИ:

Коментари по темата


   FYxX

Още от Новини