burevestnik.bg - Мобилна версия


Продукти с намален риск могат да помогнат на един милиард пушачи

Продукти с намален риск могат да помогнат на един милиард пушачи

Един милиард души е целевата група пушачи, на която може да се помогне чрез т.нар. продукти с намален риск. Толкова  е броят на пушачите в света, стана ясно от презентация на д-р Морис Смит, научен сътрудник към Научноизследователския център към компанията „Филип Морис Интернешънъл”, който взе участие във форума „Иновации и добри практики в здравния сектор”. Той представи подробно ползите от иновативните тютюневи изделия без процес на горене, в които до момента по думите му са вложени близо 2 милиарда долара. „Целта е всички пушачи да започнат да използват такива продукти”, отбеляза той.

Д-р Смит припомни изключително вредните за здравето на човек ефекти, които се получават при процеса на горене на конвенционалната цигара и отделяните следствие от него химични вещества. В тази връзка той подчерта, че при иноватовните продукти отделянето както на вредните вещества, така и на токсичността като цяло е силно намалено.

Д-р Морис Смит цитира и данни, свързани с удовлетвореността на пушачите от употребата на подобен тип продукти, като обясни, че едва пет дни, след като са направили прехода към тях, са признали, че би им било трудно да се върнат към стандартната горима цигара. „Общите доказателства за продуктите с липса на горене показват, че вървим в правилна посока”, категоричен бе той, допълвайки, че те спасяват животи.

Продукти с намален риск ("ПНР") е термин, с който Филип Морис Интернешънъл (ФМИ) обозначава продукти, които представляват или имат потенциала да представляват по-малък риск от вреда за здравето на пушачите, които преминават към тези продукти в сравнение с тези, които продължават да пушат цигари. ФМИ разполага с набор от ПНР в различни етапи на развитие, научна оценка и търговска реализация. Тъй като при ПНР няма процес на горене, те образуват много по-малки количества вредни и потенциално вредни вещества в сравнение с цигарения дим.


СПОДЕЛИ:

Коментари по темата


   72#Q

Още от Тенденции в общественото здравеопазване