burevestnik.bg - Мобилна версия


Указания за 10% намаления на разходите за персонал са получили в НЗОК от МФ

Указания за 10% намаления на разходите за персонал са получили в НЗОК от МФ

С 10% да намалят разходите за персонал в НЗОК, настояват от Министерството на финансите, съобщи управителят на Здравната каса доц. Петко Стефановски пред журналисти днес.

По думите му препоръката е да бъдат премахнати незаетите щатни бройки, както и да бъдат освободени всички служители в пенсионна възраст.

„Проблемът е, че голяма част от служителите на Здравната каса, които са в пенсионна възраст, са лекари, стоматолози, фармацевти и юристи. Това означава, че НЗОК ще остане без експерти, ако бъде изпълнено това указание. Няма експерти, които са в активна възраст и биха се съгласили да работят при нас на толкова ниски заплати", каза доц. Стефановски.

От Здравната каса подготвят анализ на персонала и възможните рискове от изпълнението на исканията на Министерството на финансите.

Доц. Стефановски съобщи още, че след напускането на Иванка Динева, за да оглави отново Изпълнителна агенция „Медицински надзор“, временно изпълняващ длъжността директор на Столична здравноосигурителна каса (СЗОК) ще е заместникът й Георги Белчев. Той ще заема поста до провеждането на конкурс, но не повече от 6 месеца.



СПОДЕЛИ:

Коментари по темата


   MYc5

User Avatar Гост 09.06.2026 17:03:31

Прекалено много лекари работят по НЗОК, но това не подобрява лечението ! Трябва да се намалят с 50 процента, за да започнат да работят търтеите !

User Avatar Sp 09.06.2026 17:00:34

Съкращенията ще бъдат според симпатиите ...май ! В МВР, МО, при учителите, в министерството на културата...и д-р. нямало да се съкращава ! Що за наглост е това !

User Avatar Илия 08.06.2026 11:45:53

НЗОК има много администрация тези 10 процента са малко. Но е по добре без нищо.

User Avatar Гост 07.06.2026 10:02:15

2$

User Avatar F21 05.06.2026 21:07:29

Лекарите пенсионери допринасят за повишаване на леталните изходи при лечение! Опасни са бре!

User Avatar Гост 05.06.2026 21:05:00

Трябва да се криминализират някои нарушения! Неизвършена дейност ... затвор ! Какво е това 50евро глоба...така ще си крадат, че и ще наглеят докторите!

User Avatar gost 05.06.2026 14:13:45

Защо само с 10% да се намалят разходите за нищонеправене?

User Avatar Светла Иванова 05.06.2026 08:24:01

Като няма лекари, които да искат да работят в НЗОК/РЗОК, защо лекар, който се пенсионира в края на миналата година беше освободен?. Става въпрос за РЗОК Ловеч. Да, няма длъжност лекар, а контрольор. Но в комисията за скъпоструващо лечение трябва да са лекари и председател на комисията трябва да е лекар. А в Ловеч освободиха точно този човек. Но все пак няма незаменими хора. Така, че Управителят да не се кахъри, че няма хора, които да работят.

User Avatar Светла Иванова 05.06.2026 08:22:56

Като няма лекари, които да искат да работят в НЗОК/РЗОК, защо лекар, който се пенсионира в края на миналата година беше освободен?. Става въпрос за РЗОК Ловеч. Да, няма длъжност лекар, а контрольор. Но в комисията за скъпоструващо лечение трябва да са лекари и председател на комисията трябва да е лекар. А в Ловеч освободиха точно този човек. Но все пак няма незаменими хора. Така, че Управителят да не се кахъри, че няма хора, които да работят.

User Avatar Гост 03.06.2026 20:49:06

В Търново Костадинка диктува

User Avatar Gost 03.06.2026 19:53:03

Сивата икономика трябва да се унищожи! Всички крадат, не плащат данъци в пълен размер, прикриват се доходи и държавата няма начин да не се задъха. Капитализмът ще Ви унищожи!

User Avatar Гост 04.06.2026 17:23:16

Педалите комунисти от 80 години унищожиха българския лекар , той за капитализма ще ми пише. В капииталистическия свят на летището няма бягащи лекари. бе галфон - само в комунистически и паракомунистически държави се случва това. Жална ти майка утре когато на 112 няма да ти дойде НИКОЙ. Сами си го начукахте с комунизма , продължаващ и днес.

User Avatar Гост 04.06.2026 10:44:00

Теб вече те е унищожил комунизма.

User Avatar Гост 03.06.2026 19:48:01

Дупката НЗОК може да понесе минимум 40% съкращение и това по никакъв начин няма да затормози системата на здравното осигуряване. 2700 чоплещи семки тетки и чички, половината с ТЕЛК е разкош за държавата ни днес!

User Avatar Малък Мук 03.06.2026 16:36:45

Нима младите специалисти не могат да се справят и да са дори по-добри експерти!Крайно време е пенсионери лекари,счетоводители ,юристи и др.държавни служители да бъдат освободени или да избират пенсия или заплата,а не да вземат и двете!

User Avatar Приятел 03.06.2026 13:37:43

А защо е нужна и здравната каса

User Avatar Гост 03.06.2026 14:17:27

шом не ти трябват 8% здравен данък - закривай и се връщай при семашко

User Avatar Мона 03.06.2026 13:18:55

Крайно време беше!Всички пенсионери , който са в бюджетни учреждения да си тръгват.Щом им се работи -отивайте в частния сектор!Хайде плащайте си си всички личните осигуровки,като всички работещи-стига деление и привилегии!

User Avatar Момка 03.06.2026 13:40:57

Как да си вървят бе от тоя буллук. Заплата, пенсия, командировъчни, ДМС-та, пари за очила, пари за дрехи. Я на държавната хранилка....

User Avatar Учил 03.06.2026 11:30:07

Нито заплатите им са ниски, нито лекарите им правят нещо друго, освен да спят по бюрата.

User Avatar Бат Роско 03.06.2026 11:16:23

Малко са . И не само там. Всички с които разговарям напоследък твърдят ,че са ходили на лекар ,на частно. А повярвайте ми те се осигуряват на доста сериозни заплати.

User Avatar Фред 03.06.2026 11:10:02

В ЗДРАВНА каца не е нужно непременно да има лекари ! Това е разплащателна институция !

User Avatar Да бе 03.06.2026 13:06:10

За определен вид контрол е нужно точно да се извършва от лекар. Това е по ЗЗО.

User Avatar Фред 03.06.2026 15:00:42

Контрола е само по документи и ако Някой си се изживява като велик лекар в ЗДравна каса то го даите на съд !

User Avatar Гост 03.06.2026 08:58:13

Сериозно ли?

User Avatar Гост 03.06.2026 08:51:26

Айде със стетоскопчето (с мухъл) бегом в село Гугутка в новостроящите се здравни практики на Зеления Чорап да преглеждат населението. Да ги глобяват колегите им за пропуснато квадратче да бъде зачекнато в амб лист и да им падат прегледи с жалките разценки на труда. Мухахахха

User Avatar Гост 03.06.2026 08:42:48

Да и то пенсионери...

User Avatar Гост 03.06.2026 08:42:15

Не знаех, че в Министерство на финансите назначават и лекари-психиатри.

User Avatar Гост 03.06.2026 08:34:04

Да, Йорданка Пенкова работи в министерство на финансите. Съветник е. Пък вие си съкращавайте другите хора.....

User Avatar Пясък 03.06.2026 07:50:34

Еййй, моренце, много ти се иска да ме залееш. Освен бурно море, има и мъртво вълнениее...

User Avatar Море 03.06.2026 07:23:39

В Здравната каса има много ненужен административен персонал. И такива едва изкласили училище, но с връзки. Там не можеш да почнеш на бюро ако не си някой на някой. Та имат къде да режат, а да не е лекари и фармацевти и юристи

User Avatar Александър 03.06.2026 07:03:24

Много ясно да убием здравеопазването за да можем след това да направим всичко частно за да могат да ни лекуват сякви скапаняци

User Avatar Гост 03.06.2026 08:55:03

Разбира се за смрадливите ватници лекари са само тези, които подг@зуват безплатно. Иронията обаче е .че скапаната пролетарска сган скоро няма да има НИКАКВИ ЛЕКАРИ дори частно практикуващи. С пуканки ще ви гледаме сеира, нещастни плюскачи на незаплащан труд. Мангал не е етнос , а начин на мислене.

User Avatar глупак 02.06.2026 23:42:26

Сериозна кадрова криза тепърва предстои. Периферията на България е трагедия! Ще се затварят отделения, след това и болници. Необратимо е. България няма ресурс да спре процеса. Закъсня реформата, въобще, ще има ли какво да се реформира?!? - плювачи много, но ще се окаже сериозна грешка - спасителния пенсионерски пул в болниците. Масово са пенсии на графици - извън големите градове. Или се тръгва веднага - минимум със 100% увеличение на заплатите, и то сигурни месечни базисни доходи, или си взимаме пуканки и ще гледаме сеир! Натоварването е тежко-нетърпимо, и хората напускат болничното здравеопазване. Каквото си посял..

User Avatar Гост 03.06.2026 06:17:07

Oпределено си вземете пуканки... Първият (правилният, държавническият вариант) го забравете!

User Avatar Гост 02.06.2026 23:08:24

Динева ще ги оправи всичките

User Avatar Гост 02.06.2026 23:06:34

Мирише, страшно мирише... На нова сглобка мирише - ПБ+ГЕРБ +ДПС Ново начало.

User Avatar Гост 03.06.2026 06:19:34

Честито на джензитата (айде, на половината от тях!), които си плюха на бъдещето и избраха зеления чорап като алтернатива на сикаджийската мутра и Мултигруп грухтящото! Ся ще видите какво е път към евразия, на собствения си гръб.

User Avatar До честито 02.06.2026 22:44:34

Значи е верен слуха, че Рундьо и чичко Тревички са ортаци

User Avatar Гост 03.06.2026 06:20:16

100%

User Avatar Гост 02.06.2026 22:24:49

Йорданка Пенкова още ли работи?

User Avatar Честито 02.06.2026 21:46:33

Кой е Георги Белчев, новият директор на РЗОК - София? Оказва се, че е комунистическа издънка и кандидат за депутат от партия Лидер на Христо Ковачки.

User Avatar Гост 03.06.2026 06:15:38

Каква голяма "изненада"...ИХА!!!!!!!! От зелените чорапи какво друго? Впрочем, със същия успех можеше да бъде инсталиран там от Толупа или Небръснатото мултаче!

User Avatar Гост 02.06.2026 21:36:19

Топ съветничка в МФ, протеже на Жени Начева и видна политическа подлога - Йорданка Пенкова е в напреднала тийнейджърска възраст.

User Avatar Работливко 02.06.2026 21:22:46

Ако се махнат тези, които имат мисъл, какво ще стане? Да не говорим, че някои от тях могат да тропнат парите на масата и да си купят местенце. Незаменими няма, но и желаещи за работа също!

User Avatar Гост 02.06.2026 21:17:46

то и в държавните болници трябва да се разкарат пенсионерите! Време е! Баби и дядовци не са за работа..

User Avatar Гост 03.06.2026 09:00:04

Баби и дядовци утре ще ти спасяват тъпия г@з . Защото умирате прави без пенсионерите лекари буквално. Още не знаете в каква кочинка живеете и как съдбата си прави майтап с такива черни неблагодарници. За протокола не съм пенсионер лекар. Жална ви майна обаче утре , когато на 112 няма да ви дойде никой освен погребалната служба.

User Avatar Гост 02.06.2026 21:36:19

Малоумен глупак, сигурно си мислиш, че от много хубаво стоят там колегите?

User Avatar Гост 02.06.2026 20:55:43

Петко бре, че откога пенсионерите - ЙОристи са толкова ценни, направо дефицитни? Юристи с хиляди на година се бълват от ВУЗ-те. Айде стига с тези раздути щатове, които са пълни с гербери и шутове на шиши.

User Avatar Гост 02.06.2026 19:44:36

Във МФ само тийнейджъри ли работят ? Там пенсионери няма ли ?

User Avatar Асен 02.06.2026 19:39:18

В работата на НЗОК няма длъжност..лекар...нищо не е само лекарско или само икономика... работи се по документи въз основа на подписани договори с дейност която да се изпълни. Експерти работят в администрацията а лекари в лечебното заведение!

User Avatar Гост 02.06.2026 19:54:58

човешкият фактор става все по - допълващ

User Avatar NHIF 02.06.2026 19:35:05

След Иванка Кръстева очакваме Жени Начева да поеме отново НЗОК. То и без това е управителя в сянка от 20 години насам, а и новата власт харесват такива политически пр0ститутки!!!

User Avatar Гост 02.06.2026 19:08:12

Ами да, хайде с подкрепата на МФ да изгоним всички хора с административна памет и опит от НЗОК, и да ги заменим с разни учили-недоучили младежи, почитатели на изкуствения интелект. Така ще продължи тенденцията на пълнене на администрацията с некомпетентни хора без резистентност. Ясно с какви последици…

User Avatar Гост 03.06.2026 09:04:22

Какви компетентни лекари има нзок бе, алооо ?!?!? Всички там са за проверочен изпит по медицина. Дипломите им са буквално на трупчета. И 95% няма да издържат на онези 1000 въпроса в изпита за ОМ. Деквалифицирана сган ,която си позволява да проверява много по-учени от тях.

Още от Новини