burevestnik.bg - Мобилна версия


Безплатни прегледи на пушачи организира Столична община

Безплатни прегледи на пушачи организира Столична община

Комисията по здравеопазване към Столична община на вчерашното си заседание прие единодушно Програмата на Столична община за скринингово флуорографско изследване на състоянието на дихателната система на жителите на столицата, която се реализира по инициатива на Националната асоциация за профилактика на белодробни болести.

Безплатните прегледи на белите дробове в София започват от петък, 31 май и ще се извършват в общинската Втора градска болница. Кампанията е подкрепена от Столична община. На желаещите ще бъдат извършвани функционално изследване на дишането - т. нар. спирометрия, флуорографско изследване, изследвания на въглеродния монооксид в издишания въздух, като ще се прави и измерване на чистотата на въздуха в района.

Тази година целта на програмата е да насочи вниманието и към пушачите на бездимни цигари и да ги призове да се възползват от възможността за безплатно изследване на белия дроб.



СПОДЕЛИ:

Коментари по темата


   *cns

Още от Новини