burevestnik.bg - Мобилна версия


Броят на диагностицираните случаи на онкологични заболявания в световен мащаб ще достигнат 24 милиона през 2035 г.

„През 2014 година почти 1/4 от инвестициите за клинични изпитвания са в областта на онкология и онкохематология. Очакванията са тази тенденция да расте. Броят на диагностицираните случаи на онкологични заболявания в световен мащаб ще достигнат 24 милиона през 2035 г., което е с почти 10 млн. повече от регистрираните 15,2 млн. случая през миналата 2015 година“. Това каза изпълнителният директор на Националната специализирана болница за активно лечение на хематологични заболявания (НСБАЛХЗ) проф. Георги Михайлов в презентацията си по време на медиен семинар „Иновацията, която носи живот в хематологията“, провел се във Велинград на 9 и 10 септември.

„На семинара специалистите в хематологията се опитаха да запознаят представителите на медиите и колегите си с някои ключови иновации в хематологията, свързани с използването на нови технологии при характеризирането на заболяванията и в прилагането на някои от най-иновативните методи каквито са трансплантацията на хемопоетични стволови клетки, приложението на таргетна терапия, в която хематологията е пионер и преживява бум в цялата онкологична практиката“, каза пред Zdrave.net проф. Маргарита Генова от НСБАЛХЗ.

По думите й въпреки безспорния напредък от последните две десетилетия все още проблем пред хематология са възможностите на дефинитивното излекуване на групи тежки заболявания като острите левкемии, агресивни лимфоми, проблемите с рецидивиралите и резистентните форми левкемии, пациентите, които рецидивират дори след провеждане на трансплантация на хемопоетични клетки.

„Решаването им зависи от една страна от разбирането на заболяването, на биологията на процесите, които обуславят възникването и прогресията на тези заболявания, което пък е свързано с много иновативни методи на изследване“, каза още тя.


СПОДЕЛИ:

Коментари по темата


   sHQw

Още от Новини